Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Poznaň

Chcete se vrátit v čase na počátek polské civilizace? Při využití půjčeného auta v Poznani objevíte všechno! Naštěstí ve městě funguje mnoho míst pro vyzvednutí a různé možnosti půjčení auta, což vám umožní vaši cestu podniknout za výhodnou cenu a vlastním tempem! Pokud máte dotazy týkající se nalezení a řízení pronajatého města v tomto polském historickém městě, sestavili jsme tuto informační stránku, kde vám poskytneme erudované odpovědi.

Průvodce po Poznani

Poznaň
Půjčovna Aut Poznaň

Poznaň, která se nachází na řece Warta v západní části středního Polska, je jedním z nejstarších měst v zemi. Kromě toho je to páté největší město v Polsku a díky svému kulturně bohatému starému městu se spoustou zajímavých památek patří mezi nejznámějšími oblasti země s regionálními zvyky. Také je to jedno z nejlidnatějších měst s odhadovanou populací asi 538 000 lidí včetně okolních měst, jako je Janikowo, Glowna a Bogucin.

Město se rozkládá na ploše asi 261,3 km², přičemž nejvyšším bodem je vrchol Moraska (Gora Moraska) v nadmořské výšce 157 metrů. Nejnižší bod je na dně údolí Warta v nadmořské výšce 60 metrů. Hlavní řeka Warta protéká severně od města, narazit ovšem můžete také na menší vodní toky: Cybina, Junikowo, Wierzbak a Bogdanka. Ke koupání, plachtění, kanoistice či veslování jsou využívána jezera Strzeszyn, Rusalka, Kiekrz a Malta.

Poznaň funguje jako hlavní administrativní město Velkopolského vojvodství. Dodnes je také obchodním, technologickým, vzdělávacím, turistickým a sportovním centrem regionu. Jako vzdělávací centrum slouží pro asi 130 000 vysokoškolských studentů. Je rovněž domovem jedné z největších polských univerzit – Univerzity Adama Mickiewicze. Ve městě se nachází nejstarší polská diecéze a je také hostitelem jedné z největších průmyslových veletrhů v Evropě – mezinárodního veletrhu v Poznani.

Jednou z věcí, které činí Poznaň výjimečnou, je její klasifikace jako města gama-alfa podle organizace Globalization and World Cities Research Network (GaWC). Město získalo vysoké hodnocení za kvalitu vzdělávání, životních standardů, zdravotní péče a bezpečí. Často bývá město oceňováno také za špičkový branding. V roce 2012 bylo Art and Business Center v Poznani jmenováno jedním ze sedmi polských divů. S přihlédnutím ke všem úspěchům a vyrovnanosti města můžeme bez obav říct, že se jedná o unikátní turistický cíl!

Objevujte se svým pronajatým autem

Poznaň nabízí různé kulturní památky a budovy. Naštěstí se většina z nich nachází v centru města a přístup k nim bude trvat méně než 30 minut. Královsko-císařská cesta je turistická část, asi 15,5 km východně od letiště Poznaň Lawica. Obsahuje nejdůmyslnější části města představující jeho identitu, historii a kulturu. Umělé jezero Malta (asi 3 km od centra) je oblíbeným cílem návštěvníků za účelem plachtění. Kromě toho nabízí okolí jezera zajímavé rekreační atrakce, jako je umělá sjezdovka, zoologická zahrada a úzkorozchodná železnice.

Nástěnná malba Srodka je pouliční umění uprostřed stejnojenné čtvrti v Poznani a nachází se asi 14 km od letiště. Jedná se o úchvatnou iluzi z 20. let minulého století od umělkyně Arlety Kolasinské, která pokrývá celou stranu budovy a působí dojmem trojrozměrnosti. Dalším skutečně krásným místem v Poznani je multimediální muzeum Porta Posnania Interactive Heritage Centre nacházející se naproti východnímu pobřeží ostrova. Nabízí podrobný a podmanivý pohled na historii založení polského národa.

Výše uvedené památky jsou některé z mnoha, které se nacházejí přímo ve městě. Proč byste ovšem měli trávit celou dovolenou ve městě? Místo toho můžete zvážit výlet za hranice Poznaně, asi 292,1 km směrem na sever Polska. Tato oblast nabízí různé krásné kulturní vesnice a města jako Szymbark, Wiezyca, Chojnice a Gdaňsk.

Letiště

Plánujete se do Poznaně dopravit letecky? Pak máte štěstí, protože ve městě se nachází několik civilních letišť. Letiště Poznan-Lawica Henryk Wieniawski, jedno z nejstarších letišť v Polsku, se nachází 5 km západně od centra města. Část jeho názvu je odvozena od sousední Lawice, ačkoliv se nachází v okrese Jezyce. Obvykle je zaměňováno s vojenskou leteckou základnou Poznań–Krzesiny.

Až do roku 2009 byla severní část letiště využívána jako německá letecká základna, zatímco její jižní část sloužila pro civilní letadla. Hovoří se ovšem o přesunutí letiště jinam kvůli letové cestě k přistávací dráze umístěné přímo nad městem. Letiště Poznan Lawica Henryk Wieniawski zajišťuje nákladní, vnitrostátní a mezinárodní lety a může obsloužit až 3,5 milionu cestujících ročně.

Mezi významné možnosti pronájmu aut dostupné na letišti Poznan Lawica patří společnosti Alamo, Enterprise, Europcar, Green Motion, Keddy by Europcar a Sixt. Mezi další letiště v dosahu města patří Aero Club of Poznan Kobylnica and the Zerniki landing-Airport Biernat. Vzhledem k malé vzdálenosti od města bude snazší najít hotel nebo požadované ubytování přímo v Poznani.

Doprava

Express Road S5 nebo Expressway S5 je silnice s omezeným přístupem vedoucí podél trasy Ostroda-Grudziadz-Bydgoszcz-Poznan-Wroclaw. Po výběru Polska na pořádání mistrovství Evropy v roce 2012 došlo k výraznému rozvoji silnic. Záměry dokončit celou cestu z mistrovství však byly příliš optimistické. Celá rychlostní komunikace S5 mezi Vratislaví a Poznaní je však dnes již kompletní a otevřená provozu. Při jízdě buďte vždy důslední při dodržování rychlostních limitů a vyhýbejte se problémům s policisty.

Nezapomeňte dodržovat rychlostní limit 100 km/h na vozovkách s jednotlivými/oddělenými jízdními pruhy, 120 km/h na dvouproudých vozovkách a 140 km/h na dálnicích. Zóny placeného parkování jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin. Parkovací poplatky lze platit pomocí parkovacích automatů nebo telefonické aplikace MoBilet a parkovacího lístku umístěného za čelním sklem automobilu, v opačném případě vám hrozí botička. Mezi velké parkovací zóny patří Aleje Marcinkowskiego 52, Dominikańska 52 a Panny Marii 52.