Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Stavanger

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Stavanger zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Stavanger miniguide

Stavanger
Půjčovna Aut Stavanger

Chystáte se na dovolenou nebo na služební cestu do Stavangeru a potřebujete si pronajmout auto? Hledáte mimořádně dobrou nabídku na půjčení auta přímo na letišti? Zde můžete porovnat ceny lokálních autopůjčoven – auto si můžete vyzvednout buď na letišti nebo v centru města. Tím, že si zarezervujete auto online, můžete ušetřit spoustu peněz a vyhnete se tak zbytečnému času u přepážky půjčovny. 

Mnoho lidí si volí vyzvednutí auta na letišti Stavanger-Sola (SVG), které se nachází 14 km jihovýchodně od centra města. Před příletovou halou najdete kanceláře půjčoven aut jako Avis, Hertz, Budget, Europcar a Sixt. 

S půjčeným autem nebudete závislí na veřejné dopravě a budete mít svobodu prozkoumat region svým vlastním tempem. 

Obecné informace o Stavangeru

Město Stavanger, které leží v severozápadní části rovinaté krajiny Jæren, mezi fjordem Bokna a Severním mořem, je správním střediskem regionu Rogaland. Stavanger má 121 610 obyvatel (2009), což jej staví na pozici čtvrtého největšího města Norska. Započítáme-li do toho však celou metropolitní oblast (zahrnující také sousední město Sandnes), stoupne počet obyvatel na téměř 200 000. Stavanger je často označován jako „hlavní ropné město Norska“ – v roce 1970 byla v Severním moři zahájena rozsáhlá ropná činnost. 

Historie Stavangeru sahá ovšem mnohem dále do minulosti. Obnovený dvůr z doby železné ve čtvrti Ullandhaugu ukazuje, jak zde lidé žili v období stěhování národů (350–550 př. n. l.). Od roku 1120, kdy byl Stavanger zvolen biskupským sídlem, byl jeho statut změněn na město. 

Jednou z nejznámějších památek města je katedrála Stavanger (Saint Swithun), která byla postaven ve 20. letech 12. století a je nejstarší dochovanou katedrálou v Norsku. Leží u jezera Breiavatn v centru města. Dále je třeba zmínit zachovalou a zrestaurovanou městskou část „Starý Stavanger“ (173 dřevěných domů z doby konce 18. století až počátku 19. století), věž Valberg (cca 1850) a starý přístavní areál Vågen. 

Město má také hned několik zajímavých muzeí – včetně relativně nového Norského muzea ropy, Muzea archeologie patřící Stavangerské univerzitě), Stavangerského muzea umění a Muzea města Stavanger, které zahrnuje mimo jiné i zámeček Ledaal se statutem královského sídla. 

Kromě toho žije Stavanger nočním životem, který má díky rozsáhlé ropné aktivitě města mezinárodní atmosféru. Pro rodiny s dětmi je populární destinací na výlet Kongeparken (jeden z největších tematických zábavních parků v zemi). Nachází se 23 km jižně od Stavangeru. 

Letiště Stavanger-Sola leží 16 km jihozápadně od města. 

Rezervovat si půjčené auto ve Stavangeru nebo na letišti Stavanger Sola nebylo nikdy snazší. Ve vyhledávači výše zvolte cílovou destinaci, klikněte na požadovaný vůz a zadejte údaje o své kreditní kartě pro okamžitou rezervaci. Během několika hodin obdržíte potvrzení včetně všech informací a adresy autopůjčovny. 

Tipy na výlet

S půjčeným autem ve Stavangeru budete mít navíc svobodu podniknout příjemné jednodenní výlety do regionu. V létě je populární vyjížďkou pláž Sola, 15 km jižně od centra města. Nabízí ty nejlepší možnosti k opalování, koupání a je zároveň je oblíbené milovníky windsurfingu a vodních sportů. 

Další tipem na výlet je velkolepá vyhlídka Preikestolen (Pulpit Rock), která se nachází u Lysefjordu, asi 61 km východně od Stavangeru. Jeďte po silnici 13 (riksvei 13) do přístaviště trajektů Lauvvik a odtud se vydejte lodí směrem k malé farmářské vesnici Oanes. Potom můžete jet až do Preikestolen Fjellstue a k vyhlíce dojít pěšky. Preikestolen je skalní útvar vysoký 604 metrů a je jednou z hlavních turistických atrakcí v Norsku.