Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Kristiansand

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Kristiansand zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Kristiansand miniguide

Kristiansand
Půjčovna Aut Kristiansand

Jedete na dovolenou nebo pracovní cestu do jižního Norska? Chcete si po příletu na letiště v Kristiansandu půjčit auto? Na výběr je z mnoha vozidel, a proto vám doporučujeme porovnat ceny z různých autopůjčoven. Najdete tak výborné nabídky na pronájem auta v Kristiansandu. 

Obecné informace o Kristiansandu

Přístavní město Kristiansand se nachází v oblasti Sørlandet v jižním Norsku a je administrativním centrem kraje Agder. Kristiansand má 81 300 obyvatel (2010) a je norským pátým největším městem. 

Město je důležitým dopravním uzlem pro nejjižnější část Norska. Má dobrá vlaková, letecká, autobusová i trajektová spojení, a to jak vnitrostátně, tak i mezinárodně. 

Kristiansand je slavný díky své populární zoo a zábavnímu parku, které leží na okraji města. Ročně je navštíví více než 600 000 lidí. V červnu 2010 se tam otevřel také nový vnitřní a venkovní vodní park. 

Ve městě je čilý kulturní život s muzei, uměleckými galeriemi, koncertními scénami, divadly a několika každoročními festivaly. V roce 2012 vznikla nová koncertní síň Kilden, jejíž název v překladu znamená Zdroj. 

V létě Kristiansand láká mnoho turistů, a to především na své skvělé pláže podél pobřeží a na krásné souostroví. Populárním místem pro trávení času v letním období je také rybářské molo (Fiskerbrygga), které se nachází přímo v centru města. Najdete tam restaurace, bary a kluby a pozorovat můžete i neutuchající ruch na lodích. 

Mezi nejnavštěvovanější místa ve městě patří pevnost Christiansholm z roku 1672, kristiansandská katedrála postavená v roce 1885 v novogotickém slohu nebo kostel Oddernes. Ten pochází už z roku 1045, a je tak jedním z nejstarších v zemi. Kristiansand nabízí i několik muzeí, například Muzeum umění jižního Norska nebo Muzeum Vest-Agderu, které je rozmístěno v různých částech města. Mezi jeho pobočky patří třeba přírodní muzeum, botanická zahrada nebo muzeum pod širým nebem, kde jsou k vidění historické budovy a výstava miniatury centra města. Muzeum železnice Setesdalsbanen se pak nachází ve městě Vennesla, kousek severně od Kristiansandu. 

Kromě památek a muzeí můžete využít také výborných příležitostí pro nákupy v centru města a v obchodních centrech nebo vyzkoušet jednu z mnohých kaváren, restaurací, barů či klubů. 

Letiště

Letiště Kristiansand (KRS) leží 16 km severovýchodně od centra města. Přímo v příletové hale najdete pobočky několika známých autopůjčoven, jako jsou třeba Avis, Budget, Herts, Europcar nebo Sixt. 

Tipy na výlety autem

Pronajmout si auto v Kristiansandu je skvělým začátkem, abyste mohli podnikat báječné jednodenní výlety po jižním Norsku. V této oblasti je totiž mnoho okouzlujících míst, která stojí za návštěvu. Během léta doporučujeme prohlídku klidného města Lillesand. Nachází se ve východní části kraje Agder, asi 31 km severovýchodně od Kristiansandu, a typické jsou pro něj bíle natřené dřevěné domy s laťkovými ploty. Vydat se odtud můžete i na procházku po pobřeží. Navíc můžete navštívit i Městské a námořní muzeum nebo kostel Vestre Moland ze 13. století. V Lillesandu jsou také zajímavé obchůdky se specialitami a příjemné kavárny. 

Dalším možným cílem výletu je maják Lindesnes Fyr, ležící na nejjižnějším bodě Norska asi 81 kilometrů jihozápadně od Kristiansandu. Tento maják je s více než 70 000 návštěvníky významným turistickým místem. Navíc je nejstarším majákem v zemi, používat se začal už v roce 1656. Pro návštěvníky je přístupný vršek majáku, odkud si můžete vychutnat dechberoucí výhledy na oceán. 

Maják Lindesnes má své vlastní muzeum a galerii. Poblíž jsou i půvabné turistické trasy, které vám umožní prozkoumat jeho blízké okolí.