Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Krakov

Chcete na příští dovolenou vyrazit do Krakova? Můžete si pro své cestování a prohlídku hlavních turistických atrakcí zarezervovat pronájem automobilu. Pokud máte zájem o rezervaci, čtěte dál a získejte tipy na okolní města, která můžete navštívit. Prozradíme vám také něco o letištích, na která můžete cestovat a pronajmout si na nich auto, nebo o parkovacích podmínkách ve městě.

Průvodce po Krakově

Krakov
Půjčovna Aut Krakov

Krakov, kde v roce 2019 žilo více než 750 000 obyvatel, leží v jižním Polsku a v minulosti se jednalo dokonce o hlavní město této země. Jako prázdninový cíl je známý pro svou historii, některé památky a preclíky, které můžete v Krakově ochutnat. Jedná se o staré město s dlážděnými ulicemi a spoustou památek, jako je hrad Wawel, který je oblíbeným cílem turistů.

Za rok 2017 navštívilo město 13 milionů turistů. Tržní náměstí ve starém městě Krakova je jedním z nejčastějších míst, kam návštěvníci chodí. Pokud se tam vydáte, můžete pozorovat ostatní lidi ve městě i starou architekturu kolem vás. Na sousedstvím náměstí najdete baziliku Nanebevzetí Panny Marie, která je postavena v gotickém stylu. Toto místo bývá často navštěvováno, protože se jedná o jeden z příkladů polské gotické architektury.

Pokud máte rádi starou architekturu, měli byste navštívit také hrad Wawel. Pří cestě autem vám bude k dispozici parkoviště nebo parkování na ulici. Jízda vám zabere 20 minut při vzdálenosti 15 km. Komplex se skládá ze dvou staveb, z nichž jedna je hrad a druhá katedrála. Během své návštěvy můžete také zhlédnout spoustu výstav. Více se dozvíte online, kde si lze také předem rezervovat vstup.

Pokud dáváte přednost návštěvě přírodnější stránky Krakova, navštivte Planty Park. Vzhledem ke vzdálenosti 16 km od hlavního letiště byste se tam měli dostat za asi 25 minut. S délkou 4 km a obrovskou plochu přes 20 000 metrů čtverečních se jedná o jeden z největších parků v Krakově. Při návštěvě zjistíte, že se uvnitř ukrývá více než 29 menších zahradních ploch s krásnými fontánami.

Objevujte se svým pronajatým autem

Z hlavního letiště v Krakově můžete navštívit spoustu míst, mezi nimi národní park Ojcowski nacházející se 17 km od letiště. Cesta půjčeným vozem by vám měla trvat asi 15 minut. Park má plochu zhruba 20 kilometrů čtverečních, takže se jedná o nejmenší národní park v Polsku. Je však oblíbeným místem, při jehož návštěvě můžete prozkoumat přírodní krásy Krakova.

Pokud byste chtěli cestovat a užít si více uměleckou stránku Krakova, vydejte se do muzea současného umění v Krakově, známého pod označením MOCAK. Nachází se 24 km od hlavního letiště a cesta by vám měla trvat zhruba 20 minut. Při prohlídce uvidíte galerii současného umění z posledních dvou desetiletí. K dispozici je rovněž kavárna a obchod se suvenýry.

Pokud navštívíte město v rámci rodinné dovolené, můžete vyrazit do vodního parku v Krakově, asi 17 km od letiště. Cesta k němu vám zabere asi 20 minut. Jedná se o zábavní vodní park, který turistům nabízí mnoho atrakcí. Vstupenku si můžete zakoupit online.

Letiště

V Polsku se nachází 12 různých letišť, v Krakově ovšem najdete pouze jedno, nazvané Letiště Jana Pavla II. Kraków-Balice. Nachází se na západě Krakova, 11 km od centra města. Pokud si chcete na své dovolené pronajmout auto, zjistíte, že na tomto letišti jsou k dispozici bohaté možnosti. Můžete využít služeb společností jako Avis, Budget a Sixt.

Do centra města se dostanete čtyřmi různými cestami. Z letiště se můžete vydat na nedaleké vyhlídkové místo zvané Piłsudského mohyla, kam cesta autem trvá 10 minut při vzdálenosti 5 km od letiště. Jedná se o umělý kopec, nazývaný také Mohyla nezávislosti, postavený v lese Wolski.

Asi 16 minut a 8 km od letiště najdete krakovskou zoo, která leží v lese Wolski a v průběhu let se stala velmi populárním místem pro mnoho turistů. Pokud chcete tuto atrakci navštívit během své cesty, můžete si zakoupit vstupenky online.

Doprava

V Krakově je rychlostní limit v zastavěných oblastech 50 km/h v čase od 5:00 do 23:00, jinak 60 km/h. Rychlostní limit na dálnicích činí 140 km/h. Nalezení parkovacího místa v Krakově může být opravdu složité.

To je důvod, proč je nejlepší využít veřejnou dopravu všude, kde je to možné. Pokud se rozhodnete pro půjčení auta, musíte v některých oblastech zaplatit poplatky za parkování. Proto je vždy nejlepší zkontrolovat poplatek před opuštěním vozu. Nezapomeňte zkontrolovat také časy parkování. Podmínky na silnicích se v Krakově mohou lišit, ale mnoho ulic je jednosměrných, takže stojí za to naplánovat si trasu předem.