Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Bergen

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Bergen zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Bergen miniguide

Bergen
Půjčovna Aut Bergen

Potřebujete si pronajmout automobil v Bergenu? Ať už si přejete zapůjčené vozidlo vyzvednout na letišti, nebo v centru města, určitě najdete autopůjčovnu, která vyhovuje vaším potřebám i finančnímu rozpočtu. Vůz se vyplatí rezervovat si v dostatečném předstihu před odjezdem. Jakmile dorazíte do cíle, váš zapůjčený automobil bude připraven. Díky pronajatému autu si v Bergenu nemusíte dělat starosti s veřejnou dopravou a místo toho můžete podniknout příjemné výlety do jiných míst v západním Norsku. 

Obecné informace o Bergenu

Bergen, který má asi 257 000 obyvatel (2009), je druhým největším norským městem a správním centrem západního norského hrabství Hordaland. Město bylo založeno v roce 1070 (Bjørgvin) na úpatí sedmi hor a na hranici s Norským, respektive Severním mořem. Až do roku 1314 byl Bergen hlavním městem Norska, ale i v období od roku 1300 do roku 1750 šlo o velmi důležité město německé hanzy. 

Bergen nabízí mnoho zajímavých památek. Mezi nejvýznamnější patří kostel sv. Marie z poloviny 12. století (nejstarší dochovaná budova ve městě) a katedrála (také z 12. století, ale po několika požárech obnovena a přestavěna). Dalšími důležitými středověkými budovami jsou nejstarší části pevnosti Bergenhus, které obsahují Haakonův sál (13. století) a Rosenkrantzovu věž (13. a 16. století). 

Nejznámější památkou Bergenu je Bryggen, řada obchodních budov z obodbí hanzy, která se také nachází na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dalším oblíbeným cílem návštěvníků je Troldhaugen, krásný a charakteristický dům skladatele Edvarda Griega, který se nachází v městské části Fana. Najdete zde také muzeum věnované Griegovi. Rybí trh – nejstarší místo pro obchod ve městě – je zejména v létě velmi rušný. 

Bergen je jedním z nejdůležitějších norských kulturních středisek. Mezi stěžejní instituce patří divadlo Den Nationale Scene a koncertní síň Grieghallen. Každoročně od konce května do začátku června se zde koná celosvětově známý mezinárodní Bergen International Festival. Za zmínku stojí také Bergenské muzeum, Bergenské muzeum umění a Bergenské námořní muzeum. K atrakcím, které byste si neměli nechat ujít, patří také velkolepé akvárium. 

Za návštěvu stojí také výlet nejstarší skandinávskou kolejovou lanovkou na vrchol hory Fløien ve výšce 350 metrů. Případně můžete využít kabinovou lanovku na nejvyšší ze sedmi hor Bergenu – Ulriken (643 metrů nad hladinou moře). 

Nabízíme široký výběr autopůjčoven v Bergenu a na letišti Bergen Flesland. Vyberte si požadované místo v Bergenu a ihned získáte přehled dostupných autopůjčoven. 

Letiště

Mezinárodní letiště Bergen – Flesland (BGO) leží 15 km jižně od centra města. V příletové hale mají své kanceláře některé renomované autpůjčovny včetně společností Avis, Budget, Hertz, Europcar a Sixt. Pronajímané automobily jsou zaparkovány několik minut pěšky od letištního terminálu. 

Možnosti parkování 

V centru Bergenu je poměrně snadné najít parkovací místo, a to většinou v garážích. „Městská garáž“ Bygarasjen je s 2265 místy největší garáž v Bergenu. Nachází se přímo u nákupního centra Bergen Storsenter. Kromě toho najdete mnoho placených parkovacích míst na ulici. 

Tipy na výlety

V západním Norsku se nachází mnoho zajímavých tras. Turisté ze zahraničí, stejně jako z jiných částí Norska, sem přijíždějí, aby viděli krásnou přírodu v regionu. 

S pronajatým autem v Bergenu se můžete vydat například do Vossu, obce a okresu v Hordalandu. Vesnice Vossevangen leží hned u jezera Vangsvatnet, asi 102 km severovýchodně od Bergenu. Voss je známý svou krásnou přírodou s vysokými horami a hlubokými údolími, ale také řekami, vodopády a jezery. V okolí jsou v zimě otevřena dvě lyžařská střediska, v létě patří k oblíbeným aktivitám rafting, rybaření a kanoistika. 

Ve Vossevangenu můžete navštívit budovu Finnesloftet, národní kulturní dědictví z roku 1295. Voss Folk Museum se chlubí dobře zachovalým dvorem, kde nejstarší budovy pocházejí ze 17. století. Lákadlem je také kostel ve Vossu z roku 1270. 

Poměrně populární je také cesta do muzea Edvarda Griega v Troldhaugenu, jen 7 km od centra Bergenu. Troldhaugen byl postaven v roce 1885 a 22 let svého života tam strávil skladatel Edvard Grieg (1843–1907). Dnes dům slouží jako muzeum, kde se pravidelně konají koncerty.