Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Riga

Ať už jedete do Rigy, nebo do jiného lotyšského města, bude pro vás výhodné pronajmout si auto. Lidé se rozhodnou pro půjčení vozu, když jsou na služební cestě, nebo tráví čas se svými rodinami a přáteli. Jednou z hlavních výhod pronájmu automobilu je ta, že můžete prozkoumat celé město za přijatelnou cenu. Podívejme se, jaké typy služeb pronájmu jsou k dispozici a jak si vybrat tu nejlepší.

Průvodce po Rize

Riga
Půjčovna Aut Riga

Riga je hlavní město Lotyšska, kde v roce 2019 žilo 632 614 obyvatel. Je výrazně větší než jiná lotyšská města a je považována za největší město v zemi. Navíc je domovem jedné desetiny populace všech tří pobaltských států. Území Rigy se rozkládá na asi 303 čtverečních kilometrech a nachází se na písčité a rovinaté nížině 1 až 10 metrů nad mořem. Riga, založená již v 12. století, je jedním z nejstarších měst v Evropě. Kdysi byla členem hanzovní ligy. Její historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historické centrum Rigy je všeobecně známé svou secesní architekturou a dřevěnými prvky. Město rychle získalo popularitu po pořádání summitu NATO 2006, soutěže Eurovision Song Contest 2003 a Mistrovství světa v curlingu žen. Navíc má rušné a velké letiště, které pojme stovky lidí. V roce 2016 navštívilo Rigu více než 1,3 milionu lidí z obchodních a osobních důvodů. Je členem Unie pobaltských měst a Unie hlavních měst Evropské unie. Ve městě sídlí více než 100 sportovních klubů.

  • Mezinárodní letiště Riga
  • je je nejrušnější a největší letiště v pobaltských státech.

Čtvrť v Rize s názvem Pļavnieki se nachází na pravé straně řeky Daugava. Její území bylo po mnoho let využíváno pro zemědělské účely. Pļavnieki leží asi 6,6 km od centra Rigy. V roce 1978 zde byla zřízená různá nová obytná sídliště a obchodní centra, přičemž většina budov, které v současné době vidíme, byla postavena v 80. letech. Čtvrť Pļavnieki je hustě obydlená a známá pro svůj bohatý historický, kulturní a ekonomický život. V roce 2018 zde žilo celkem 47 185 lidí, a to na ploše 2 986 kilometrů čtverečních.

Dreiliņi, které leží asi 8 km od centra Rigy, leží na východním okraji města a je místem, kde lze najít ty nejlepší budovy ve venkovském stylu. Na některé z těchto budov se můžete podívat, pokud navštívíte ulici Baltinavas. Jejich stavba začala v 80. letech a první obyvatelé se přestěhovali do čtvrti Dreiliņi v roce 2004. V současné době probíhá rekonstrukce několika budov, aby se čtvrť Dreiliņi stala pro turisty ještě atraktivnější. Mezi hlavní zajímavosti patří Památník svobody, Dům černých hlav a centrální trh v Rize.

Objevujte se svým pronajatým autem

Etnografické muzeum pod širým nebem v Lotyšsku je slavné muzeum ležící na okraji Rigy, na břehu jezera Jugla. Muzeum je vzdálené asi 14 km od centra města a za 20 minut se k němu dostanete půjčeným autem. Toto muzeum bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1932 a zahrnuje než pět budov. Pořádají se zde různé kulturní akce, například řemeslné a tradiční festivaly a lidové koncerty. Je nejlépe známé propagací tradiční lotyšské kultury a životního stylu.

Zoo Riga se nachází ve čtvrti Mežaparks na západní straně jezera Ķīšezers. Je domovem více než 3500 zvířat a každý rok navštíví zoo více než 250 000 lidí. Nachází se 8,9 km od centra města a cesta autem vám nebude trvat déle než 15 minut. Zoo nabízí spoustu možností sponzorství, což znamená, že se můžete stát darováním peněz čestným patronem zvířete podle vašeho výběru. V roce 1988 představila tato zoo evropskou rosničku a nyní se tento druh nachází v různých částech Kuronska.

Riga Motor Museum je jedním z největších muzeí automobilových veteránů na světě. Leží 11,4 km od centra města a snadno se tam dostanete za 20 až 30 minut v závislosti na typu vozidla, které jste si pronajali. Od roku 1992 je muzeum členem IATM-ICOM (Mezinárodní asociace muzeí dopravy a komunikace). Jednou z největších výhod je to, že v muzeu se nachází sportovní klub a kavárna. Jeho budovu navrhl architekt Viktors Valgums a po mnoho let je nazýváno jako státní muzeum.

Vērmane je populární veřejný park ve městě Riga. Rozkládá se na ploše 12 hektarů a byl vytvořen v roce 1814. Původní název zní Wöhrmann Park. nachází se 2,8 km od centra města a za 8 až 10 minut se sem dostanete pronajatým autem. Park je oblíben díky vysokým exotickým stromům a krásným květinám. Navíc má restauraci, kde si můžete posedět a relaxovat při jídle se svou rodinou nebo přáteli.

Letiště

Riga International Airport je nejrušnější mezinárodní letiště v Rize. Slouží jako hub pro společnosti SmartLynx Airlines, RAF-Avia a airBaltic. Společnosti jako Sixt, Economy Bookings, EuropCar a Kayak zde nabízejí možnost zapůjčení auta. Doporučujeme, abyste zkontrolovali na oficiálních webových stránkách informace o cenách a rezervačních podmínkách. Nejbližšími možnostmi ubytování jsou Airport Hotel Mara, Wellton Riverside Spa Hotel, Grand Palace Hotel a Rixwell Elefant Hotel.

Letiště Spilve se nachází 5 km od centra města Riga. Ve 20. letech se stalo prvním mezinárodním letištěm v Lotyšsku. Nejbližší možnosti ubytování nabízí The Fortress a Avitar Hotel Riga. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme vyzkoušet společnosti ACE Rent A Car, Prime Car Rent, EuropCar Auto Noma nebo Discover Cars. Další podrobnosti naleznete na jejich oficiálních webových stránkách.

Mezinárodní letiště Liepāja leží na západě Lotyšska. Stejně jako mezinárodní letiště v Rize, jedná se o významné letiště. Nachází se asi 210 kilometrů od Rigy a téměř 55 kilometrů od litevské hranice. Nejbližšími hotely jsou Europa City Amrita Hotel, Liva Hotel a Art Hotel Roma Liepaja. Cenově dostupné zapůjčení auta v této oblasti poskytují společnosti Liepaja Airport Car Rental, Sixt and HotWire.

Doprava

V závislosti na svých historických vlastnostech je Riga považována za monocentrální město s více než 36 procenty lidí pracujících v centru. Stav silnic je tedy dobrý a dopravní systém je dobře udržován. Nad řekou Daugava se tyčí tři mosty, které podporují tranzitní dopravu přes centrum města. Provoz v jádru zahrnuje tranzit přes město i dopravu do centra.

Denně přes řeku Daugavu přejede přes 400 tisíc cestujících a polovina z nich používá pronajatá a soukromá auta. Uvidíte tedy, že do ulic jádra města každý den vjíždí značný počet vozidel. Řidič musí dodržovat určitá pravidla řízení. Například by měl mít řidičský průkaz a identifikační kartu při jízdě na frekventovaných silnicích města.

Když opouštíte hotel, musíte mít jako cestující pas a identifikační kartu, abyste mohli prozkoumat krásy města. Většina spojů městské hromadné dopravy má svůj konec v centrální části Rigy. Stejně jako ostatní lotyšská města má Riga několik parkovacích zón, které byly označeny zvláštními značkami P-zóny. Automaty na placení parkovacích lístků jsou k dispozici v různých částech města. Pro pohodlí řidičů automobilů se ve městě nacházejí také parkovací garáže.