Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Paphos

Pafos je nádherné město s mnoha úžasnými památkami a turistickými atrakcemi. Je to jedno z nejlepších míst, které můžete objevovat a užít si tam skvělý čas. Město vyzařuje svou krásu a nabízí vše od kultury po scenérii. A to není vše! Ve městě jsou desítky autopůjčoven, které můžete během svého pobytu využít, abyste se nemuseli starat o veřejnou dopravu.

Průvodce po Pafosu

Autopůjčovna Paphos
Půjčovna Aut Paphos

Pafos je pobřežní město nacházející se v jihozápadní části Kypru a je také hlavním městem stejnojmenného okresu. V klasickém období byla jako Pafos označována dvě místa: Starý Pafos v Kouklii a Nový Pafos. Se vznikem města je spojeno několik mýtů. Říká se, že jméno města bylo odvozeno od Paphose, syna Pygmaliona. Nový Pafos je známé turistické letovisko bohaté na kulturu a historii.

V Pafosu žije přes 36 tisíc lidí a všichni jsou velmi přátelští. Město má liberální tržní ekonomiku, která závisí hlavně na cestovním ruchu. Zemědělství je jednou z hlavních činností v Pafosu, konkrétně pěstování banánů, tabáku a hroznů. Ve městě je 100 km dlouhá rozvodná síť vody, která se používá k zavlažování 5 000 hektarů půdy. Město má také přístav, který již nění tak významný pro mezinárodní obchod kvůli vybudování přístavu u Limassolu.

Klima v Pafosu je klasifikováno jako Středozemní, přičemž nejvyšší srážky se vyskytují od listopadu do března. V létě zažívá město suchou a vysokou vlhkost. Sněžení v Pafosu je vzácné a roční úhrn srážek (průměr) je 46,6 mm. Teplota ve městě může během června až srpna stoupnout až na 30 stupňů Celcia, a to kvůli vlnám veder z pouště Sahara. Slunce na Pafosu svítí ročně v průměru 3 314 hodin, přičemž červen je měsícem s nejdelším slunečním svitem.

Přestože se v Pafosu používá několik jazyků, oficiálním jazykem města je kyperština. Nicméně mnoho Pafosanů umí anglicky, což vám usnadní komunikaci mezi místními obyvateli a turisty. Jako v mnoha dalších evropských městech je měnou používanou v Pafosu euro. Kromě toho je město jedním z těch, které jsou zapsány na Seznamu kulturních a přírodních pokladů světového dědictví UNESCO.

Objevujte se svým pronajatým autem

Jednou z nejnavštěvovanějších památek v Pafosu je Dionýsův dům, který se skládá z mozaik zobrazující některé řecké mytologické scény. Patří mezi ně scéna, která ukazuje triumf řeckého boha Dionýsa ve voze taženým leopardy. Agora a Odeon je jedním z dochovaných zbytků z římského období Pafosu a jeho historie sahá až do 2. století. Toto místo využívají obyvatelé města pro letní festivaly. Z Dionýsova domu do Agory a Odeonu je to 1,2 km a cesta autem vám zabere asi 5 minut.

Hrobky králů jsou impozantní podzemní hrobka, která byla postavena ve 4. století před naším letopočtem. Hrobka byla vytesána ze skal a vyzdobena elegantními dórskými sloupy. Tvrdí se, že byla používána jako hrobka pro úředníky z Pafosu během řeckého a římského období. Pokud máte rádi historii, pak je Paphosovo archeologické muzeum dalším místem, které byste měli navštívit. Obsahuje sbírku kyperských starožitností, jako jsou například modly, terakotové postavy a různé sochy. Cesta od hrobky do muzea trvá 7 minut a vzdálenost je 2,8 km.

Milovníci přírody a turisté si oblíbí poloostrov Akamas jako skvělé místo k prozkoumání. Objevíte tam různé druhy rostlin, které najdete pouze na Kypru. Kromě toho jsou vám k dispozici značené stezky, takže k prozkoumání poloostrova nemusíte být ostříleným turistou. Hrad Pafos je další populární atrakcí ve městě. Byl postaven v roce 1592 jako součást obranné linie města ze 16. století. Cesta autem z poloostrova Akamas do pevnosti Pafos trvá 1 hodinu 44 minut při vzdálenosti 41,9 km.

Letiště

Mezinárodní letiště Pafos je jediné letiště ve městě. Jedná se o společné civilně-vojenské letiště, které se používá pro mezinárodní i místní lety. Letiště se nachází v jihovýchodní části města Pafos a je vybaveno zařízením, jako je směnárna, bankomaty a další. Některé z častých destinací lidí využívajících letiště patří Brusel, Atény, Káhira a Londýn.

Ve městě můžete využít služby autopůjčoven jako Europcar, Sixt, CTT Cae Hire, Budget a Savvas. Některé z těchto půjčoven jsou populární v mezinárodním měřítku. Je známo, že autopůjčovny v Pafosu poskytují kvalitní služby a jejich ceny obvykle nejsou vysoké.

Na webu těchto společností si můžete rezervovat auto online. Díky tomu můžete snadno najít auto, které vyhovuje vašim preferencím. Kromě toho si přečtěte technické podmínky pronájmu předem, abyste věděli všechny potřebné požadavky. A navíc si ještě před odjezdem prohlédnete auto, které si půjčíte.

Doprava

Pafos nabízí jedny z nejlepších silnic na Kypru, což usnadňuje silniční dopravu ve městě. Silnice jsou vybaveny pouličním osvětlením i semafory. Během dopravní špičky (doba začátku a konce pracovní doby) je provoz někdy přetížený, ale po většinu dní jsou silnice obvykle volné.

Rychlostní v Pafosu se liší v závislosti na typu silnic. Na dálnicích platí rychlostní limit 100 km/h, zatímco v zastavěných oblastech 50 km/h. Ostatní silnice ve městě mají rychlostní limit 80 km/h. Přesto byste měli věnovat pozornost rychlostním značkám, protože limit se u některých silnic může lišit. Pafos také nabízí řadu parkovacích míst, kde můžete zaparkovat své půjčené auto. Pokud však v některých částech města nenajdete parkoviště, můžete tam, kde je to povoleno, využít možnosti parkování na ulici.