Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Larnaca

Chcete během své příští dovolené navštívit město Larnaka? Bojíte se, jestli seženete pronájem auta za rozumnou cenu, abyste se po městě mohli pohybovat hladce a jednoduše? Už se bát nemusíte, v Larnace je mnoho autopůjčoven, které nabízí pronájem vozidla za příjemné ceny. Díky tomu je půjčení auta bezstarostnou záležitostí. Pokud chcete, můžete si navíc automobil pronajmout online prostřednictvím webových stránek některé autopůčovny.

Průvodce po Larnace

Autopůjčovna Larnaca
Půjčovna Aut Larnaca

Larnaka leží na jižním pobřeží Kypru. Toto prý nejstarší město na celém ostrově se jmenuje řecky Larnaka a turecky Iskele. V minulosti se mu říkalo také Kition, především protože lidé věřili, že před asi 6 000 lety na tomto místě založil první osídlení Noemův vnuk Knittin. Během prohlídky Larnaky můžete navštívit krásná historická místa, jako třeba Larnacký hrad, kostel svatého Lazara nebo akvadukt Kamares.

Město Larnaka je jedním z úžasných přímořských letovisek na Kypru a zásadním turistickým centrem ostrova. Je hlavním městem stejnojmenného okresu a po městech Lemesos a Nikósie je také třetím nejlidnatějším městem země – jeho populace čítá 85 000 lidí. Larnaka je známá pro své velké množství přitažlivých maličkostí, které byste při její návštěvě neměli vynechat. Město je také oblíbené pro výborné mořské plody, čilý noční život a nádherné pláže.

Na západě okres Larnaka sousedí s okresem Lemesos, na východě Farmagusta a na severu hraničí s okresem Nikósie, v němž leží hlavní město Kypru. Larnaka je aktivní ve sportu, dva hlavní místní fotbalové týmy se jmenují AEK Larnaca FC a ALKI Larnaca. Město pořádalo také mnoho mezinárodních sportovních soutěží, například FIVB Beach Volleyball SWATCH Youth World Championship v roce 2012, European Under-17 World Championship v roce 1992, finále European Under-19 World Championship v roce 1998, Shooting Shotguns European Championship a další významné události.

Spoustu zajímavých aktivit nabízí Larnaka vždy během svých svátků. Jedním z nejoblíbenějších festivalů je Kataklysmos, také nazývaný festival povodní, který se většinou koná začátkem léta a jeho součástí je množství kulturních událostí. Na Larnace vás také jistě zaujme, že má skvělé podnební podmínky, které z ní dělají oblíbené místo k životu. Nejvyšší teplotu v Larnace naměřili v červenci, a bylo to 38,9 °C. Naopak nejnižší teplota nastala v únoru, kdy meteorologové zaznamenali pouhých –2,8 °C.

Objevujte ve svém pronajatém autě

V Larnace můžete prozkoumat mnoho úžasných míst, navíc se mezi nimi s pronajatým autem zvládnete snadno pohybovat. Jedním z nejdůležitějších míst, která byste měli navštívit, je Agios Lazaros, také známý jako kostel svatého Lazara. Najdete v něm hrobku Lazara a několik výjimečných obrazů. Tento kostel stojí přímo na hlavním larnackém náměstí. Odhadovaná vzdálenost z letiště kostelu je 6,9 km po silnici B4. Pronajatým autem ji pohodlně ujedete asi za 11 minut.

Další zajímavostí, kterou byste měli během pobytu v Larnace naštívit, je archeologické muzeum Pierides. Toto muzeum vystavuje několik soukromých souborů krásných kyperských starožitností, které před mnoha lety nasbíral Demetrios Pierides. Z letiště je muzeum vzdáleno 7,5 km po silnici B4, což půjčeným autem ujedete asi za 15 minut. Nicméně pokud zvolíte jinou trasu, například po silnici s názvem Λεμεσού (Lemesos), zabere vám cesta delší čas.

Samozřejmě během své dovolené v Larnace nesmíte zapomenout na skvělé pláže. Vychutnejte si mořský vánek třeba na pláži Mackenzie, někdy psané jako Mackenzy, která patří k nejobllíbenějším. Najdete na ní kavárny i restaurace a můžete si samozřejmě zaplavat nebo jen ležet a obdivovat krásu místní přírody. Pozorovat při opalování můžete i letadla, neboť se pláž Mackenzie nachází v těsné blízkosti letiště. Autem tuto vzdálenost pouhých pěti kilometrů překonáte asi za sedm minut.

Letiště

V blízkosti Larnaky se nachází dvě hlavní letiště. Jedním z nich je Larnaca International Airport, které leží asi 4,5 km jihozápadně od centra Larnaky a obsluhuje především Larnaku, Lemesos a jihovýchodní část okresu Nikósie. Toto letiště je hlavním a nejvytíženějším na celém Kypru.

Mezinárodní letiště v Larnace v roce 2008 odbavilo více než 5,8 milionu cestujících. Létá na něj 30 charterových a 30 mezinárodních linek. Navíc na něm má své pobočky mnoho autopůjčoven, ze kterých si můžete vybrat. Mezi tyto společnosti patří například Sixt, Europcar, InterRent, Budget, Avis a Hertz.

Vybrat si můžete také typ auta, který si chcete pronajmout. Tyto druhy zahrnují například Economy, Convertible, SUV, Compact, Minivan a mnoho dalších. Dalším letištěm blízko Larnaky je Phapos (Pafos) International Airport. Nachází se 17 kilometrů od Pafosu a využívají ho hlavně cestovatelé, kteří míří do tohoto města nebo do sousedních vesnic. Slouží ale i pro oblíbená letoviska Lemesos a Larnaka, která jsou také v jeho dosahu.

Doprava

Jeden z důvodů, proč je tak snadné se pohybovat po Larnace, je její skvěle postavená silniční síť. Cesty v Larnace jsou obecně v dobrém stavu. Nicméně stejně jako v každém jiném zajímavém městě, i v Larnace nastává dopravní špička. Doporučujeme vám se jí vyhnout a objevovat toto město raději jindy. Ráno bývá nejsilnější provoz mezi sedmou a desátou hodinou, večer pak od 15:30 do 19:30.

Neměli byste zapomenout, že se na celém Kypru jezdí vlevo. Kromě toho si musíte dát pozor i na rychlostní limity. Na dálnicích nesmíte jet rychleji než 100 km/h, zatímco v obydlených oblastech je nejvyšší povolená rychlost 50 km/h. Při objevování města můžete využít mnohé možnosti parkování, ať už pro krátkodobé či dlouhodobé stání.