Autopůjčovna Srí Lanka

Půjčovna aut Srí Lanka

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Srí Lanka zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Oblíbené destinace

Srí Lanka

Srí Lanka miniguide

Autopůjčovna Srí Lanka

Půjčovna Aut Srí Lanka

Srí Lanka je jižní Asie, ostrovní národ nachází v Indickém oceánu. Země má 21,3 milionu obyvatel (2009), a jsou geograficky nachází jihovýchodně od Indie .To má více než 20 let byl hodně nepokoje v zemi, protože zablokován konflikt mezi dvěma největšími etniky – Tamily a Sinhálci.

Srí Lanka je oficiální jazyk je Sinhala, Tamil a angličtinu.

V zemi je většinou rovinaté krajině močálů, lagun a písečných pláží podél pobřeží. Centrální na jihu je náhorní planině (1000 – 2000 m.), a na Srí Lance je nejvyšší hora – Pidurutalagala (Mount Pedro) – opatření 2524 m.

Ostrov má tropické deštivé podnebí, s více než 18 stupňů Celsia po celý rok. To je poněkud nižší teploty v horách.

Srí Lanka má dvě hlavní města: Colombo, největší město země (pop. 737.000), finanční a obchodní kapitál – a také země je hlavní přístav. Sousedním městě Srí Jayewardanapura – Kotte (118.000 obyvatel) je Srí Lanky administrativní a politický kapitál. Obě města se nachází na západním pobřeží ostrova.

Jiná hlavní města na Srí Lance: Kandy, Jaffna, Galle a Negombo.

Pouze mezinárodní letiště na Srí Lance, Colombo Bandaranaike mezinárodní letiště, který se nachází 35 km severně od hlavního Colomba.

Vybrat destinaci na Srí Lance ve vyhledávači u konce a získat ceny za pronájem auta okamžitě.

Čeština